Sprawdź jak do nas trafić?

Certyfikaty

Klimatyzacja

klimaW 2006 roku firma Nasza rozpoczełą swoją działalność w zakresie serwisu układu klimatyzacji w pojazdach. Serwisujemy każdy rodzaj pojazdu od samochodów osobowych przez ciężarowe, autobusy, sprzęt budowlany i rolniczy. Regularne serwisowanie klimatyzacji zapobiega awariom i kosztownym naprawom.
Koszt corocznego serwisu klimatyzacji jest niewielki w porównaniu do kosztów naprawy uszkodzonego układu.
Największym problemem towarzyszącym temu układowi są bakterie, zarodniki grzybów i drobnoustroje, które wpływają niekorzystnie na zdrowie i samopoczucie kierowcy oraz pasażerów. Nieprzyjemny zapach jest decydującym sygnałem do przeprowadzenia serwisu klimatyzacji. Oferujemy odgrzybianie układu klimatyzacji przy użyciu generatora ozonu oraz chemiczne.Istnieją miejsca lub punkty, z których niemożliwe jest usunięcie brudu i pyłu powodującego skażenia, mnożą się tam bakterie, wirusy, zarodniki, pleśń. Żaden detergent nie jest w stanie ich zniszczyć, ale ozon tak. Ozon sam w sobie nie kryje nieprzyjemnych zapachów, tylko je usuwa. Generator ozonu, zapewnia całkowite odkażenie mikrobiologiczne i eliminację jakichkolwiek przykrych zapachów, tak organicznych jak i nieorganicznych. Ważne jest aby przed odgrzybianiem układu klimatyzacji zainwestować i wymienić filtr kabinowy, ponieważ jest to najważniejsze punkt na liscie serwisowej tego układu.  


  • Poniżej procedura przeglądu układu klimatyzacji w Naszym serwisie
  • odessanie czynnika chłodniczego
  • odessanie starego oleju krążącego w układzie
  • sprawdzenie szczelności metodą podciśnieniową lub za pomocą azotu
  • osuszenie układu / wytworzenie próżni
  • wprowadzenie nowego oleju do układu

Wymiana oleju w układzie ma na celu zapewnienie należytego smarowania sprężarki. Praca bez wymaganej ilości oleju prowadzi do jej awarii, a naprawa jest bardzo kosztowna i bardzo często wiąże się z jej wymianą.

  • wymiana filtra kabinowego

Funkcją filtra kabinowego jest oczyszczanie powietrza z kurzu, pyłków roślin, drobnoustrojów i zarodników grzybów. Zanieczyszczony filtr kabinowy znacznie ogranicza napływ powietrza do wnętrza, zwiększa obciążenie dmuchawy, co prowadzi do jej uszkodzenia.

  • sprawdzenie działania układu klimatyzacji
Po wykonaniu w/w procedur przez Nasze urządzenie serwisowe do obsługi klimatyzacji, serwisant sprawdza efekty wykonanej pracy. A wiadomo, że podstawowych parametrem, który powinien się zmienić po przeglądzie na korzyść tego układu musi być lepszy efekt chłodzenia. Jeśli serwisant stwierdzi, że ta część serwisu przebiegła pozytywie, przechodzi do ostatniego etapu serwisu. Ostatnią procedurą serwisową jest:

  • odgrzybianie układu
Jeśli serwis układu klimatyzacji został przeprowadzony zgodnie z powyższą procedurą bez żadnych skrótów i oszczędności powinnyśmy mieć z głowy inwestycję w  ten układ na kolejny rok.

Cena takiego przeglądu układu klimatyzacji w Naszym serwisie wg powyższej procedury oscyluje w granicach 100 - 200zł. Różnica ta wynika przede wszystkim z róznic cen filtrów kabinowych oraz ilości brakującego czynnika chłodzącego, który należy uzupełnić.